خشت سی و دوم-جالبه!

این پژوهش در مورد "ازدواج با فرزند چندم خانواده بهتر است؟"

از آن‌جا که معمولا خانواده خواستار بچه‌ اول هستند و زمانی متولد می‌شود که سن والدین پایین‌تر است و حوصله بیشتری دارند. محبت، انرژی و ذوق والدین در پرورش فرزندان اول بیشتر است از این رو امکاناتی که برای آنها به وجود می آید به مراتب بیشتر از سایر بچه های خانواده است.

پژوهش ها نشان می دهند معمولا فرزند اول باهوش تر و به مراتب مسئولیت پذیرتر هستند به ترتیب از فرزند اول تا فرزند آخر از میزان انگیزه پیشرفت فرزندان کاسته می­شود و فرزند اول بیشترین انگیزه پیشرفت و موفقیت را دارد زیرا والدین برای فرزندان بعدی وقت کمتری را صرف کرده و بیشتر توجه و حوصله خود را معطوف به فرزند اول می­ کنند.

روان شناسان با انجام آزمایشات و مطالعاتی روی زندگی ۱۸۰۰ زوج دریافتند اینکه فرزند چندم خانواده با شما ازدواج کرده است تاثیر زیادی روی زندگی مشترک نمی گذارد اما میزان عاطفه و احساسات بستگی به این مسئله دارد. فرزندان آخر به مراتب احساسی تر هستند و خشم و عصبانیت خود را به بهترین نحو کنترل می کنند و فرزندان اول افرادی مسئولیت پذیر هستند که مسئولیت زندگی را به بهترین نحو در دست کنترل می کنند.

refrence:http://news.eshetab.com

پی نوشت:زیاد دوست ندارم از این مطالب تو وبلاگ بذارم ولی این یکی جالب بود.

پی نوشت:به نظر شما این صدق میکنه و درسته؟

/ 13 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ستاره

اهان این نظر قبلیه منو تایید نکنیا.کمی تا قسمتی ضایعست[نیشخند]

آلیس

اوووووم به نظر بنده بلههههه صدق میکنه. الان که دارم تو خانواده خودمون نگاه میکنم برادرم که بچه آخری از هممون آروم تره. حالا تو ازدواجشو نمیدونم. اما از لحاظ هوشی بعید میدونما

شهرزاد

سلام. الان که گفتی دیدم انگار درسته!

فاطمه

حالا با این تفاسیر تکلیف زندگی ما چی میشه؟ من فرزند آخرم وهمسری فرزند اول!

سحر

منم بچه آخرم[نیشخند]

سحر

تو ظاهر نه!! اما خیلییییییییییییی احساساتیم[پلک]

خاطرات روزانه من

چطوریایی؟؟[نیشخند] پست جدید نذاشتی یا گذاشتی و من باز نمیبینم!!!

خاطرات روزانه من

نمیبینم پست جدیدتو...